10 czerwca 2009

My, pierwsza brygada

EDIT 08/12/2012: 
W zasadzie wieki temu przerzuciłem się na TeamFortress2, jednak BFH nadal ciepło przezemnie wspominane - głównie ze względu na urok waniliowej wersji.

EDIT:
1. grudnia 2009 roku gra znacząco zmieniła swój profil - darmowego na komercyjny. Do gry wprowadzono superbronie (dostępne za opłatą), jednocześnie bardzo mocno ograniczając dostęp do lepszej broni i gadżetów za Valour Points (darmowe punkty męstwa zdobywane w czasie gry). Wywołało to spore rozgoryczenie wśród fanów, zwłaszcza wśród osób, które wspierały projekt kupując nowe umundurowanie dla swoich żołnierzy. W konsekwencji doszło do rozłamu społeczności i odejścia wielu wartościowych graczy. Obecnie w BFH nadal jest miejsce dla 'darmowych' graczy, ale niekiedy muszą się liczyć z rolą mięsa armatniego. Za to prawdziwą satysfakcję daje wdeptanie w ziemię kolesia z wunderwaffe! 

Żołnierzu! Nie siedź bezczynnie, gdy inni przelewają wirtualną krew. To prawda, że wojna nigdy się nie zmienia, ale my mamy do niej bardziej luzackie podejście. Nareszcie dajemy Ci to, o czym marzyłeś pykając w legendarną serię Metal Slug: czysty militarny wygrzew z odrobiną humoru. Nie mamy co prawda tak fikuśnego sprzętu, ale nasz wywiad i zbrojeniówka nieustannie pracują nad poprawą jakości naszych maszyn.

Jeszcze pytasz co armia może zrobić dla Ciebie?! Nauczymy Cię ścieżki noża i karabinu, nauczymy Cię działać w zespole, nauczymy Cię zjadać granaty i pluć ogniem. I wreszcie damy Ci szansę wykazania się na polu bitwy. Będziesz walczył w miastach i wioskach, na lądzie i w powietrzu (wody radzimy unikać, bo odstrzelą Cię jak kaczkę). Będziesz prowadził natarcia grzęznąc w stosach łusek, zdobywał wrogie posterunki i własną piersią bronił flagi. Pamiętaj! to zaszczyt polec w obronie flagi, ale upewnij się, że zabierzesz ze sobą wystarczająco dużo drani. W nagrodę nad trumną zanucimy Ci piosenkę.
Battlefield Heroes.com - źródło gry i grafik
Możesz liczyć na własny karabin, schludny mundur i zestaw bandaży, a jak się wykażesz męstwem kwatermistrz znajdzie dla Ciebie zgrabną bazookę. Bacz jednak, byś nie wpadł w sidła hien wojny ekonomicznej, które w dobie kryzysu chcą wycisnąć z Ciebie prawdziwą kasiorę za wirtualne pagony.

Dołącz do dzielnych Rojalistów lub zgiń marnie w szeregach Nacjonalistów!
bigsmile

________________________________________________________________________________________________________

Ocena (dobra):
Plusy:
+ fajny, militarny klimacik
+ "komiksowa" grafika
+ umiejętności specjalne
+ umownie darmowa

Minusy:
- płatna superbroń
- płatne mundury (kompletny strój kosztuje więcej niż przeciętna gra albo i dwie)
- płatne gadżety
- niewielkie możliwości personalizacji rozgrywki, jak choćby brak możliwości wyboru mapy
- czuć "malizną" (2 tryb rozgrywki - w tym jeden powiązany z mapą, 7 map, 3 rodzaje pojazdów, 3 rodzaje uzbrojenia dla danej postaci)
- powolny rozwój i ulepszenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz