23 września 2015

Witcher World #0 - Yaruga XII


Członkowie Grupy Operacyjnej Yaruga-12:


Wiecie, mosterdzieju, zamiaruję zaciągnąć się do wojska. Podobnież król Foltest ogłosił zaciąg do wojsk specjalnych. Pół roku szkolenia w obozie, a potem już leci żołd, trzy razy więcej, niźli tu dostaję, nawet jeśli wyliczyć łapówki. Przesolone te miętusy. 

Triss Czarodziejka
Piękne, długie i rozpuszczone włosy były rzadkością, wyznacznikiem pozycji, statusu, znakiem kobiety wolnej, pani samej siebie. (...) Tylko druidki i czarodziejki - i nierządnice - obnosiły się z naturalnymi grzywami, by podkreślić niezależność i swobodę. 

Radagast Łowca
Zeszłej zimy książę Hrobarik, nie będąc tak łaskawy, próbował wynająć mnie do szukania ślicznotki, która mając dość jego ordynarnych zalotów, uciekła pośród alpy i bruxy. Trudno mi było go przekonać, że do tego potrzebny jest wiedźmin, a nie łowczy. 

Hans Kos Złodziej
Wiedźmin spotykał w życiu złodziei wyglądających jak rajcy miejscy, rajców wyglądających jak proszalne dziady, nierządnice wyglądające jak królewny, królewny wyglądające jak cielne krowy i królów wyglądających jak złodzieje.


Dante Bard
Z korytarza rozległ się perlisty śmiech, brzęk lutni, na progu biblioteki stanął Dante w liliowym kubraczku z koronkowymi mankietami i kapelusiku na bakier. Na widok kapłanki trubadur ukłonił się przesadnie, zamiatając posadzkę przypiętym do kapelusika czaplim piórem.

9 komentarzy:

 1. Dante silny niczym tur, Radagast i zestaw radarowy z sokolem Draganem, Triss wysadzajaca artefakty i Hans, ktory wylapie na klate kazde niebezpieczenstwo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pieknie Misiolak! Zazdroszcze talentu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że już chyba większość RPG-owców w Polsce
  wzięło Wiedźmina na warsztat :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że za Wiedźminem nie przepadam :P

   Usuń