24 września 2015

Witcher World #1-2 - Z rozkazu Króla


Kroniki Yarugi XII

Do Oddziałów Specjalnych:

Słuchajcie, ciury!

To moje państwo, do cholery, i ja tu rządzę! I nie będę się krył po kątach! Raportami wywiadu można se rzyć podetrzeć. Tu Białe Zimno, tam błękitny fisstech i jeszcze jakieś bure Wiewiórki się p!@rdolą po krzakach. A nie ma nikogo kto by zrobił z tym porządek. Więc dla j!@anego dobra Temerii ruszcie wreszcie d!@y i do roboty!

Wasz ukochany Zwierzchnik, miłościwie wam panujący,

Foltest - Król Temerii, Książę Sodden, Zwierzchnik Pontarii, Pan Mahakamu oraz Senior i Protektor Brugge, Angrenu, Zarzecza i Ellander

Królewska Odezwa oraz Insygnia Oddziałów Specjalnych i GOY-12 

Po niechlubnym fiasku operacji Przemiły Havekar Grupa Operacyjna Yaruga-12 została oddelegowana z regionu Dolnego Angren do górnego Mahakamu. Konkretnie do niewielkiej osady Flisy nad rzeką. We Flisach GOY-12 przydzielono ochronę transportu aprowizacyjnego podążającego do Przedgórza. Podczas podróży doszło do kilku gorszących scen zaistniałych w skutek lekkomyślnych kontaktów z lokalną ludnością Chlewików i zamieszkującymi pobliski las nieludkami. W przedgórskiej karczmie “Radło i Chomąto” grupa nawiązała kontakt z oficerem operacyjnym Fistachem. Po przejęciu i zabezpieczeniu strategicznych dokumentów bedących uprzednio w posiadaniu szlachetnie urodzonego Albrechta zwanego Niedźwiedziem, GOY-12 wyruszyła wgłąb Mahakamu. Wstępne raporty od oficera Fistacha zostały załączone poniżej.

Zgodnie z instrukcjami Grupa Operacyjna Yaruga-12 wyruszyła wgłąb Mahakamu w celu zabezpieczenia Artefaktu Znaczenia Strategicznego. W drodze zlokalizowano obecność nowych gniazd nekkerów na północ od szlaku kupieckiego. Warta odnotowania jest też irytująca aktywność małpek w tym rejonie. 

Mapa terenowa (oryginalny szablon i wersja polska)

Podczas dalszej przeprawy do Czerwonego Rogu, GOY-12 wykryła, dzięki rozpoznaniu z powietrza, obecność pary gryfów na szlaku. Po niefortunnym sprowokowaniu i nieudanym odwróceniu uwagi gryfów, grupa strzelecka unieszkodliwiła przeciwnika za pomocą kilku celnych strzałów z okolicznych wykrotów i załomów skalnych. Działanie to zaopatrzyło oddział w cenne składniki z ciał gryfiej pary. Nieobecność Barda i Wiedźminki zaowocowała uznaniem, iż romantyczna więź Barda została zapewne zrealizowana.

Grupa przystąpiła następnie do eksploracji ruin podziemnego kompleksu świątynnego, w których wedle danych wywiadu miał znajdować się AZS. Penetracja podziemi rozpoczęła się od znalezienia przejścia do położonego głęboko pod ziemią skrzydła zachodniego. Pomieszczenie centralne tegoż zdobiły wielkie wrota, które po przebadaniu przez Złodzieja Hansa okazały się być nie do otwarcia klasycznymi metodami rzemiosła ślusarskiego. W sekcji więziennej skrzydła odnaleziony został komplet kluczy do poszczególnych części lokacji, a także pewne elementy oprzyrządowania bojowego. 

Mapa kompleksu świątynnego sporządzona przez Radagasta
W sekcji południowej skrzydła grupa natknęła się na niszę odciętą od korytarza kratą. Na środku pomieszczenia stał postument z czaszką o rubinowych oczach. Łowczy Radagast nieumyślnie uruchomił mechanizm wyzwalający czar paniki, który spowodował ucieczkę Złodzieja Hansa oraz dowódcy Fistacha. Czarodziejka Triss została opanowana przemożną żądzą zbadania czaszki, co zakończyło się jej wejściem do niszy i zdobyciem tym sposobem pierścienia osłabiającego wraże ciosy. Łowczy Radagast dokonał lustracji pomieszczenia własnoręcznie zabezpieczając wszelki materiał o znaczeniu dla sprawy. Następnie grupa po doprowadzeniu do stanu używalności wszystkich spanikowanych członków ruszyła dalej naprzód korytarzem południowym.

Po bardzo groźnym wejściu Radagasta na lodową podłogę i ewakuacji stamtąd metodą holu na linie dno szybu ukrytego pod lodem okazało się być pod wpływem zaklęcia straszliwego zimna. Ekipa po wielu nieudanych próbach zakotwiczenia liny holowniczej wysłała sokoła Dragana z kotwiczką do wspinaczki, co ostatecznie pozwoliło na bezpieczną przeprawę ponad niebezpieczeństwem. W następnym pomieszczeniu grupa znalazła posąg z jadeitowym amuletem, pod którym Złodziej Hans odnalazł niezwykłej jakości ostrze znane również pod nazwą ostrza świętego Dildeona  z racji nietypowej rękojeści. W tym czasie dzięki współpracy Łowczego Radagasta i Czarodziejki Triss udało w przyległej komnacie grobowej się zabezpieczyć kolejny materiał w sprawie z pominięciem niebezpieczeństw zaklętej korony.

Triss kontra szkielety 0:3
Po dokładnym przebadaniu całości kompleksu włącznie ze skrzydłem wschodnim, które poza drobnym incydentem z niedźwiedzioskunksem nie obfitowało w ciekawe wydarzenia i nie przyniosło żadnych odkryć GOY-12 zdecydowała się na otwarcie głównej komnaty skrzydła zachodniego. Wejście do komnaty spowodowało przebudzenie ośmiu nieumarłych szkieletów strzegących sali. Oddział wycofał się na linię drzwi, gdzie bronił się stopniowo eliminując kolejnych przeciwników. W walce tej dowódca oddziału Fistach odniósł poważne obrażenia, co zaowocowało przesunięciem go do odwodu. Godnym wspomnienia epizodem była teleportacja Czarodziejki Triss do wnętrza pokoju a następnie okrycie niewidzialnością poza sobą także trzech spośród wrogich szkieletów. Czarodziejka następnie uciekła w górę ku żyrandolowi, a po nieudanych próbach wspięcia się na szczyt postanowiła uciec się do akrobatycznego skoku w stronę drzwi, który jednak rzucił ją pod nogi jednego z przeciwników. Próba poprawy sytuacji przez Radagasta przez wyrzucenie trocin celem ukazania pozycji nieprzyjaciela przyniosła opłakany skutek w postaci ujawnienia pozycji Triss. Ostatecznie jednak grupa wdarła się do pomieszczenia i wyeliminowała wszystkie szkielety. AZS nie został jednak zlokalizowany.

Podjęta została decyzja o zejściu na niższy poziom lochu przejściem w skrzydle więziennym. Na poziomie kanałów grupa pokonała skolopendromorfa w jego leżu po krótkiej, acz niebezpiecznej walce podczas której insektoid ogłuszył dwóch członków oddziału. Grupa zamierza udać się do północnej części podziemi celem dalszych poszukiwań AZS.

1 komentarz: