3 lutego 2014

Karnawał #52 - Zamiast recenzji - Spotkania losowe 01/2014

Ależ pocieszny temat karnawałowy nam się trafił - Serwis, forum, fanzin. Serwisów nie ma - znaczy niby jest taki jeden, ale jakby go nie było. Fora umarły albo przekwalifikowały się na Gplusa czy Fejsbunia - siedzą tam sobie odizolowane grupki mieląc dobre, sprawdzone tematy np. dlaczego DnD jest płytkie? Na blogaskach każdy sobie rzepkę skrobie, a fanzin jest jeden. I wbrew nazwie nie znalazłem tam żadnego spotkania losowego! Czas nadrobić braki.
Gdy wchodzisz do baru, karczmy czy innego przybytku alkoholowej rozpusty, rzuć k20:
1-4. Siedzą, piją, lulki palą...
 5. Sentymentalista. Wiadomo, kiedyś to było lepiej. Skrzaty nie szczały do mleka, w gazetach można było mądre rzeczy poczytać, a po wódce nie bolała głowa. Teraz to wódkę na nowo wynajdują.
 6. Agitator. Wiesz, jest taka inicjatywka. Dobra, nie? Tu podpisz i roznieś ulotki, a w ogóle to przyjdź na wiec.
 7. Trzej mędrcy (płci dowolnej). Trudno się wkupić w łaski szacownego grona. A jak przyjdzie co do czego, to plotą trzy po trzy.
 8. Kibole. Znają graczy, rankingi i statystyki. Całym sercem są za drużyną i dumnie prezentują barwy klubowe. A ty mówiłeś, że komu kibicujesz?
 9. Mistyk. Rozbiegane spojrzenie, dziwne mamrotanie, nerwowe gesty - liczne ślady spotkań z Nieopisywalnym. Niespodziewanie chwyta cię za rękę i częstuję historią zbyt szaloną, jak na twój gust.
10. Neofitka. Jeszcze na dobre nie wsiąkła w knajpianą atmosferę. Uparcie szuka swojej trucizny, przebierając w kolorowych drinkach.
11. Przegrany. Poległ na tyle sposobów, że obdzieliłbyś pułk piechoty. Zawsze powstaje niczym feniks z popiołów, a o klęskach opowiada z uśmiechem.
12. Gawędziarz. Nawija w kółko o tym samym. Co ciekawe, pozostali bywalcy baru ochoczo zachęcają go do opowieści.
13. Sprzedawca Księgi. Nieważne, jakie masz kłopoty, w Księdze znajdziesz odpowiedź. Miej Wiarę!
14. Upiór. Niemal przezroczysta twarz sugeruje, że niedawno wrócił zza grobu. Wygląda jakby nieustannie walczył z własnym cieniem. Czyżby szukał zapomnienia na dnie kieliszka?
15. Kosmolog. Ma własne teorie na Piekło, Niebo i obroty sfer niebieskich. Za pomocą tabel i wykresów rozstrzygnie czy skończysz w Hadesie, czy w Otchłani.
16. Krasomówca. Wypowiada się z nienaganną dykcją. Mógłbyś przysiąc, że gdzieś już słyszałeś ten głos. 
17. Pajęczarka. Femme fatale tego przybytku. Z lubością oplata mężczyzn w sieć swoich intryg. Odważysz postawić się jej drinka? 
18. Narodowiec. Dobre, bo swojskie. Nawet jeśli swoi zrobili coś sucho i bełkotliwie, inni i tak nie byli lepsi.
19. Wędrowiec. Rzekłbyś, zwiedził wszechświat cały. A jak znudzi mu się ta melina, znów ruszy w drogę na chybił-trafił.
20. Muzyk. Z gatunku zatraconych. Cisnął instrument w kąt i odmawia zagrania choćby jednej nuty.

2 komentarze:

  1. Jest faktycznie odrobinka prawdy w tym całym zamknięciu się ludzi na facebooku, czy też G+, ale nie o tym chciałem napisać.

    Fajna tabelka - łatwo będzie przystosować w zasadzie do każdego klimatu, uniwersalizm w takich tworach jest bardzo pożądany.

    OdpowiedzUsuń