1 lipca 2013

Karnawał #44 - Potworne podsumowanie


Dziękuję wszystkim za udział w zabawie! Mam nadzieję, że udało się nam poruszyć kilka ciekawych aspektów życia potworów, rzucić nowe światło na ich dylematy lub po prostu zainspirować innych do zgłębiania bestiariuszy. Zbiór notek znajdziecie poniżej:
 1. Czy lepiej być potworem stadnym, czy samotnie wzrastać w siłę? - Misiołak
 2. Co siedzi w głowach ludzi i czy należy obawiać się z ich strony konkurencji? - dzemeuksis
 3. Które z potworów są ulubieńcami Mistrza Podziemi? - Krzemień
 4. Jak ugryźć problem życia żywego trupa? - Tomakon
 5. Kto zamieszkuje Świat Podziemi? - Misiołak
 6. Jak człowiek niszczy stworosystem i zajmuje segmenty rynku należne potworom? - Arathi
 7. Z czym boryka się skaveńska imigracja w Altdorfie? - SilverRAT
 8. Jak być dobrym demonem? - karp
 9. Która taktyka działa najlepiej przeciw bohaterom? - Chase
 10. Co czyni dobrego potwora? - Salantor 
 11. Czy mutant jest jeszcze człowiekiem? - Sidson

Tymczasem Londyn zaatakowały upały (w końcu!), więc wszystkie potwory udały się na zasłużony odpoczynek, by wśród zieleni prażyć się na słońcu, straszyć wczasowiczów nad zbiornikami wodnymi, bądź cichaczem popijać smaczne trunki w chłodnych jaskiniach.

Gremliny karnie wyznaczone do podsumowania plebiscytu zastrajkowały, bo nie mogły się dogadać czy bieDronka to robot, człek czy może gad. Koniec końców udały się na piknik po północy, więc sam musiałem rzucić mistrzowskim okiem na karnawałowe notki. 

Na szarym końcu mnożą się poczwary w typie ogrów, lillendów, beholderów, tyranozaurów czy baelnornów.  Kolorowa ta mieszanka z pewnością nie wyczerpuje listy ogólno(blogo)polskich zamiłowań. Tuż przed podium robi się tłoczno - skaveny, zombie i demony plączą się, przepychają i podgryzają, by zająć dogodną pozycję do szturmowania miejsc medalowych.

Miejsce trzecie - gobliny! W jednym worze z hobgoblinami. Prowadzący głosował, co prawda na gremliny, ale małżonka powiedziała mu, że to jedno i to samo, więc wszystko się zgadza. Prowadzący pochwali się jeszcze wiedzą, że goblin to "fantastyczne stworzenie występujące w brytyjskich baśniach i legendach" oraz samolot.

Miejsce drugie zaś przypada smokom. Stworzeniom zresztą wielce zasłużonym w każdej dziedzinie; jeśli idzie o gromadzenie skarbów, robienie grilla czy poszukiwanie Baltazara Gąbki, smoki nie mają sobie równych. Więcej na ich temat doczytajcie sami!

Ku powszechnemu rozgoryczeniu okazało się, że pierwsze miejsce należy się ludziom, bo aż dwie trzy notki im poświęcono. Skandal!

A karnawał trwa dalej - 45. odsłonę prowizorycznie zaimprowizował Rzut Krytyczny.

4 komentarze:

 1. Z drobnym poślizgiem, ale może się uda... Wpis Sidsona na 44 Karnawał Blogowy:
  http://nuklearne-smieci.blogspot.com/2013/07/kb-44-najwyzszy-czas-dowiedziec-sie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Może warto przenieść listę wpisów do podsumowania?

  OdpowiedzUsuń