27 sierpnia 2014

Karnawał #58 - Mapa Graczy

Mapy w RPG - niby temat-rzeka, a jednak trudno napisać mi coś ciekawego. A mapy wręcz uwielbiam. Uwielbiam wodzić palcem po rycinach wymyślonych krain i planować przyszłe wyprawy. Uwielbiam heksagonalne plansze sandboxów skrywające liczne tajemnice. Uwielbiam mapy podziemi, zwłaszcza w jednostronicowej odsłonie. I uwielbiam taktyczne mapy zastawione figurkami. A jednak nie wiem o czym mógłbym napisać...

Zatem przy okazji mapowej edycji Karnawału chciałby wspomnieć o serwisie, który pomógł mi rozkręcić RPG w Londynie. To dzięki Wyszukiwarce Mistrzów i Graczy zebrałem pierwszych graczy i ruszyłem z zabawą. Co WMIG ma wspólnego z mapami? Ano ma fajną opcję lokalizowania użytkowników na mapie świata. Mały gadżet, który mnie cieszy niezmiernie. Kto wie, co za gracz czai się na sąsiedniej ulicy? Wielka szkoda, że serwis obecnie leży odłogiem, a liczne przeglądarki ostrzegają, że kontakty z owym tworem grożą szkodliwym kodem i powikłaniami. Dla tego też nie zamieszczam żadnych linków prowadzących w tamte strony - odważni znajdą drogę i bez mapy.

Pozostaje mi samemu stworzyć mapę do najbardziej erpegowego pubu w Londynie :)


Strona macierzysta 58. odsłony Karnawału pod tytułem: Kartografia, mapy, plany.

2 komentarze:

 1. "W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 724. Wyświetlanie 661 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2014-08-26, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2014-08-12.
  Złośliwe oprogramowanie obejmuje 1894 trojan(s)."

  Zdecydowanie nie można polecać tam włazić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie :(

   Usuń