2 maja 2016

Dzienniki Mutantów 2


Dziś twoje święto, mutancie srogi,
Dziś spracowane niech spoczną dłonie,
Niech w lepszą przyszłość wybiegną drogi
Niech żywym ogniem Zed dziś nie płonie.

Zapomnij ludu o z Zony gulach
Pięści Bolca niech dzisiaj drzemią
Niech pusto będzie w warsztatów ulach
Kyle niechaj brata się z ziemią.

Wiosna, jak piękne dziecię, się śmieje,
Falami blasków i zieloności
I w każdym sercu budzi nadzieję.
Lucy nas wiedzie ku lepszej przyszłości.

Tak, znacznie lepszej! – bo dziś jest udręka!
Niech solidarność moc twą podwaja!
Bądź, jak ta Fiona (wszak czteroręka!)
I wypełń sobą Pierwszy dzień Maja!

Niech ludzkość widzi na własne oczy,
Niech świat od dzisiaj nie zapomina,
Że zmutowany ten lud ochoczy –
To jedna wielka, zgodna rodzina,

Która znękana swym losem czarnym
Budzi się, zbiera siły powoli,
Nie chcąc być zawsze kozłem ofiarnym,
Żyć w ciężkich pętach gorzkiej niedoli.

Jedna rodzina – mutacji wiele –
Co idzie w przyszłość pewna zwycięstwa,
Drogę Edenu wytyczyć jest celem –
Mieczem przekonań i ogniem męstwa.

Niech dzień dzisiejszy będzie święcony,
Niechaj on lepszą przyszłość zagaja!
Żyjcie, mutanckie ludu miliony,
W dniu uroczystym Pierwszego Maja!

Seraphos ŁaskawyRozdział #4 - rok 0, dzień 15 (zima)

Projekt: Rada zajęła się przygotowaniem Upraw na wiosnę. Brak wieści z południa.

Wydarzenia: Johammed organizuje zawody, które mają wyłonić nowego Czempiona dla Siri. Bolec zaczął ostry trening. Kyle odmówił sabotowania przygotowań Bolca i wylądował w łapach ludzi Marlota. Zed przyjął ofertę Milxa. W zamian za Eriel poprowadził ludzi Marlota wgłąb Zony. Do wyprawy siłą został dokoptowany Kyle. Szybko wyszło na jaw, że Marlot próbował zdobyć pojazdy, o których wcześniej informowali Wędrowcy. 
Fiona i Serpahos ruszyli tropem ludzi Marlota. Gdy Milx z ludźmi próbowali się ukryć przed partolem moto-mutantów, Seraphos i Fi zaatakowali. Bohaterowie szybko wybili przeciwników, oszczędzając jedynie niewolników (Eriel i Adama) przekabaconych przez Seraphosa. Niestety sami zostają osaczeni przez moto-mutantów. Dzięki gadce Seraphosa, bohaterowie wykupują się z opresji paliwem i fantami po ludziach Marlota; dodatkowo otrzymują parę pakietów żywnościowych z logo Edenu, dogadują się także na temat przyszłych spotkań. Po odjeździe moto-mutantów, Zed zorganizował przeszukiwanie sektora (znalezione artefakty postanowiono zdeponować w Skarbcu).
Po powrocie do Arki Seraphos oskarża Marlota o napaść i próbę morderstwa.

Plotki: Z moto-mutantami można się dogadać. 

Wypadki: Gdy wielcy walczą o wpływy w Arce, nikt nie zwraca uwagi na maluczkich. 3 ludzi ginie z głodu i wycieńczenia.

Żywność: 12 
Technologia: 11+10=21
Kultura: 0+5=5 (w Arce zdobywa popularność nowa gra) 
Armia: 13
Mieszkańcy: 132-6-3=123


Rozdział #5 - rok 0, dzień 18 (zima)

Projekt: Żaden z członków wyprawy na południe nie powrócił. Lezace odłogiem uprawy ostatecznie zostały zniszczone prze nowatorskie pomysły Bolca i Kyle'a. Zed cudem ratuje kilka sadzonek i przygotowuje prywatny ogród.

Wydarzenia: Popisy oratorskie Seraphosa nie były w stanie konkurować z tragicznymi faktami. Pod nieobecność bohaterów Lucy wraz ze swoimi ludźmi zamordowała Siri. Seraphos został oskarżony o spiskowanie z Lucy i wtrącony do więzienia.
Pozostali bohaterowie natychmiast wyparli się Lucy; nieoficjalnie Bolec przedostał się do więzienia i wypytał Lucy o szczegóły zajścia. Lucy przyznał się do zbrodni - jako motyw podając rosnące rozkapryszenie Siri, liczne próby szantażu i deklaracje odejścia do któregoś z pozostałych bossów. Co ciekawe szczegóły samej zbrodni były mocno zatarte w jej pamięci. Pamiętała jedynie, że w pokoju Siri pojawili się Emil Treser i Ingrit Stalkerka, i któryś z Wędrowców.
Pogrążeni w żałobie mieszkańcy Arki porzucili wszelkie obowiązki i zajęli się czuwaniem nad zwłokami i pomstowaniem na zbrodniarzy. Kyle wmieszał się między żałobników, by zbadać ciało Siri. W czasie oględzin odkrył, że dziecko zostało "fachowo" usunięte z łona Siri.
Z powodu konfliktu z Marlotem próby dotarcia do Wędrowców zostały zarzucone. Szybki wywiad wykazał, że Emil i Ingrit zniknęli z Arki. Fi, Bastard i Bolec zajęli się tropieniem śladów prowadzących wgłąb Zony. Wkrótce natknęli się stado dzikich psów rozszarpujących czyjeś truchło. Ofiarą okazała się Bitch, suka Emila. Bohaterowie zdecydowali się na nocleg w Zonie i podjęcie tropu nazajutrz.
Wypoczęci zabrali się za przeczesywanie budynku stadionu. W jednym z pomieszczeń odkryli ślady świeżego obozowiska. Chwilę później bohaterowie wpadli w zasadzkę. Bohaterowie szczęśliwie uniknęli kul i pułapek, i pojmali zbiegów. Przy okazji wyszło na jaw, że Emil potrafi kontrolować umysły innych ludzi. Ostatecznie ustalono, że Emil i Ingrit będą mogli zatrzymać dziecko, jeśli wrócą do Arki i złożą zeznania przeciw Johammedowi.
Dzięki staraniom bohaterów Lucy zostaje uniewinniona. Niestety Johammed równiez się wywinął. Kozłem ofiarnym został Norman, jeden z przybocznych Johammeda. Norman został zmuszony do niewolniczej pracy na rzecz Arki.

Plotki: Na południu czai się wielkie niebezpieczeństwo. 

Wypadki: 4 osoby zrozpaczone śmiercią Matki odbierają sobie życie

Żywność: 12 
Technologia: 21
Kultura: 5
Armia: 13
Mieszkańcy: 123-4-5-4+1=111

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz