6 października 2013

WTEM...!


Wszystkie prawa należą do Marvel, ale my bawimy się niekomercyjnie ;)

Nikt nie spodziewał się, że normalny dzień zamieni się w śmiertelny pościg za Doktorem Octopusem i jego sprzymierzeńcami.


Wszystko zaczęło się niewinnie. Peter Parker spacerując wraz z ciotką po Central Parku samodzielnie złapał złodzieja torebek, po czym pomógł przypadkowo napotkanej tam Kitty Pryde w odzyskaniu kota małej dziewczynki, który uciekł na drzewo. W tym samym czasie Johnny Storm przerwał na chwilę swoją randkę, by rozpędzić tłum chuliganów planujących zdemolowanie pobliskiej budki z Hot Dogami. Gdy trójka naszych bohaterów powróciła do swojego leniwego poniedziałku, Ms Marvel oraz Quicksilver rozprawili się z dwójką bandytów, którzy planowali wykraść eksperymentalną zbroję zaprojektowaną przez samego Tony'ego Starka.

Wszystko szło dobrze, lecz podczas przekazywania złoczyńców policji dwójka Avengerów została zaatakowana po raz kolejny. Stanęli oni oko w oko z Beetlem, Radioactive Manem, Fixerem oraz Scorpionem. Wydawało się, że nie mają szans w walce z tak licznymi wrogami. Całe szczęście Peter Parker, Johnny Storm oraz Kitty Pryde porzucili swoje dotychczasowe zajęcia i ruszyli na ratunek jako Spider-Man, Human Torch i Shadowcat. Fixer nie miał szans w spotkaniu z człowiekiem-pająkiem, i po kilku chwilach wisiał obezwładniony na pobliskiej latarni. 


To nie był szczęśliwy dzień dla Quicksilvera... 

Podczas gdy Ms Marvel oraz Shadowcat próbowały wyeliminować Scorpiona, Human Torch pokazał na co stać członka Fantastycznej Czwórki, i samodzielnie rozprawił się z Beetlem. Nieziemska siła Radioactive Man niestety okazała się zbyt wielkim wyzwaniem dla Quicksilvera. Mimo sukcesu Radioactive Man, widząc porażkę swych towarzyszy, po krótkiej walce rzucił się do ucieczki (wraz ze jedynym pozostałym towarzyszem, Scorpionem). Ms Marvel oraz Spider-Man ruszyli w pościg i nie dopuścili do "odwrotu na z góry upatrzone pozycje". W tym samym czasie reszta bohaterów odkryła, że zbroja została skradziona przez nikogo innego, jak samego Doctora Octopusa!

Nasi bohaterowie byli w kropce. By odkryć miejsce pobytu postanowili wypuścić z więzienia Scorpiona i śledzić go. Plan się powiódł. Bazą złoczyńcy okazał się budynek opuszczonej gazety. Tam ukryty był Octobot, tajna broń Octaviusa. Atak z zaskoczenia nie powiódł się, gdy stare maszyny drukarskie zamieniły się w śmiercionośne roboty, które jednym celnym strzałem pozbawiły przytomności Quicksilvera. Reszta bohaterów walczyła dzielnie, lecz po wyeliminowaniu Spider-Mana porażka wydawała się pewna. Human Torch nie widział innego wyjścia, i dając Ms Marvel wystarczająco czasu, by ta ewakuowała resztę drużyny, użył swojej kontroli nad ogniem powodując gigantyczną eksplozję. 

Wydawało się, że niebezpieczeństwo minęło, gdy z ruin magazynu wynurzył się Octobot, gotowy do ataku. Rozwiązania siłowe, włącznie z urwaniem głowy robotowi, nie dawały rezultatów. Shadowcat i Ms Marvel postanowiły rozprawić się ze źródłem zniszczenia, Doktorem Octaviusem, podczas gdy męska część drużyny powstrzymywała robota przed dotarciem do centrum miasta. Po krótkiej walce Octavius został unieszkodliwiony, a nadajnik kontrolujący robota przejęty przez naszych bohaterów, którzy zdezaktywowali maszynę na zawsze.

Pokój powrócił na ulice Nowego Yorku. Ale na jak długo? CC

҉҉҉҉҉҉

KA-BOOM! Przebojem weszliśmy na drogę retro! Marvel Super Hero RPG, jak sama nazwa wskazuje, pozwala wcielić się w postaci słynnych komiksowych bohaterów, prowadzących podwójne życie, i dać wycisk wszelkim łotrom, chcącym zakłócić amerykański ład i porządek. Powyższa przygoda - Day of The Octopus - pochodzi z żółtego pudełka MSH (o którym więcej niebawem ;) ).

5 komentarzy:

  1. '' podczas gdy męska część drużyny powstrzymywała robota przed dotarciem do centrum miasta''...była tam tez kobieta....brak komantarza...

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać rzut koparką w głowę robota nie był godnym odnotowania faktem ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. quick silver mial naprawde ciezkie perypetie podczas tej przygody

    OdpowiedzUsuń